iran

12 روش استفاده از گلاب برای زیبایی و جوانی پوست

12 روش استفاده از گلاب برای زیبایی و جوانی پوست

12 روش استفاده از گلاب برای زیبایی و جوانی پوست

همه ی ما به دنبال زیبایی و شفافیت پوست خود هستیم و تیرگی پوستمان احساس بدی به ما می دهد.

ممکن است با دیدن افرادی که پوست جوان و درخشانی دارند متعجب می شوید و تصور می کنید راز خاصی در این درخشانی نهفته است.

اگر بدون هیچ مراقبتی از پوست تان فقط حسرت پوست های جوان و شفاف را می خورید، بهتر است رازهای حفظ شفافیت و زیبایی پوست را بدانید. اگر شما هم می خواهید پوستی با طراوت و شفاف داشته باشید ، در این مقاله همراه ما باشید.

گلاب (Rose Water) از تقطیر گل محمدی به دست می آید که از نظر عطر در میان سایز گل ها ممتاز است و خواص درمانی فراوانی دارد.

گلاب
گلاب

یکی از مهمترین کاربردهای گلاب جهت مواظبت از پوست و پاک کردن پوست است. گلاب برای انوع پوست ها به خصوص پوست های خشک و حساس مناسب است. می توان از گلاب به جای محصولات شیمیایی پاک کننده، استفاده کرد. گلاب آلودگی سطحی پوست را تمیز می کند و ph پوست را تنظیم می کند.

در زیر کاربردهای گلاب برای پوست را بیان می کنیم:

کاربردهای گلاب برای پوست

1- استفاده از گلاب به عنوان تونر

تونر مایعی است که کار تمیز کنندگی پوست و مراقبت کننده پوست را برعهده دارد. تونرها ضد جوش و ضد چروک هستند. از گلاب می توانیم به عنوان تونر استفاده کنیم.

فواید گلاب برای پوست
فواید گلاب برای پوست

طرز تهیه تونر گلاب

حدود یک لیوان گلاب را داخل یک ظرف کوچک میریزیم. به طوری که سر لیوان خالی باشد. اگر گلاب شما از نوع گلاب دو آتیشه و خالص هست، نصف لیوان گلاب کفایت می کند. سپس مقداری آبجوشیده شده ی سرد یا آب تصویه شده را به آن اضافه کنید. مقداری زعفران را پودر کرده و داخل گلاب بریزید. و خوب هم بزنید. هر شب با استفاده از پد آرایشی قبل از خواب صورتتان را پاک کنید. هم گلاب و هم زعفران خاصیت ضد با کتریایی دارند. و ضد جوش هستند. می توانید پس از خشک شدن و ماندن روی پوست به پوست خود کرم یا سرم پوست بزنید.

اگر پوست صورت خشکی دارید می توانید چند قطره روغن آرگان را در ترکیب گلاب و زعفران خود بریزید.

ماسک گلاب و زعفران
ماسک گلاب و زعفران برای مراقبت پوست

2- شفافیت و جوانی پوست

برای داشتن یک پوست شفاف و جوان می تونیم از ترکیب نشاسته و گلاب استفاده کنیم.

ماسک نشاسته و گلاب

نشاسته را پودر کنید. سپس دو قاشق غذا خوری نشاسته را با یک قاشق غذاخوری گلاب مخلوط کنید. مخلوط به دست آمده را به صورت دورانی روی پوستتان پخش کنید و 20 دقیقه صبر کنید. بعد از 20 دقیقه صورتمان را با آب سرد می شوریم. و بعد از آن صورتمان را با کرم مرطوب کننده چرب می کنیم. می توانیم برای تاثیر گذاری بیشتر به صورت روزانه از این ماسک استفاده کنیم.

ماسک نشاسته و گلاب برای جوانی پوست
ماسک نشاسته و گلاب برای جوانی پوست

3- استفاده از گلاب جهت طراوت و تازگی پوست : بدین گونه که پس از هربار استحمام که منافذ پوست بازتر هستند؛ گلاب را به پوست صورت بمالید. در این حالت اسانس موجود در گلاب به سرعت جذب پوست می شود که با توجه به اثرات آن در افزایش جریان خون، باعث شادابی پوست می گردد. البته استفاده ی مداوم از این روش می تواند این اثرات مطلوب را ایجاد کند.

4- رفع جوش های بدن با گلاب: گلاب حتی برای رفع جوش های بدن نیز موثر است. برای این کار مقداری گلاب را با جوش شیرین مخلوط کنید تا خمیر نرمی به دست آید. سپس این خمیر را مدت یک ساعت یا تمام شب (موقع خواب) روی جوش های خود قرار دهید.

 5- داشتن خاصیت هیدراته:

گلاب به دلیل داشتن خاصیت ضدعفونی کننده هیدراته (آبدار) کردن برای پوست سر و مو مفید است. برای این کار، با استفاده از یک قطره چکان، گلاب را روی پوست سر خود بریزید.

6- گلاب خاصیت آنتی اکسیدان برای پوست دارد. آنتی اکسیدان ها باعث می شوند آسیب هایی که در طول روز در اثر آفتاب و رادیکال های آزاد به پوستمان وارد می شود جلوگیری شود. برای این منظور می توان از ماسک گلاب و عسل استفاده کرد.

ماسک گلاب و عسل قوی ترین آنتی اکسیدان:

سه قاشق غذا خوری عسل و دو قاشق غذا خوری عسل را با هم مخلوط می کنیم.

عسل و گلاب هر دو خاصیت آنتی اکسیدان و آبرسانی برای پوست دارند و همین باعث می شود یک ماسک آبرسان خیلی قوی درست شود. این ماسک برای پوست های خشک بسیار مناسب هست. برای استفاده از این ماسک 10 تا 15 دقیقه روی پوست اسپری می کنیم و بعد می شوریم.

ماسک عسل و گلاب قوی ترین آنتی اکسیدان
ماسک عسل و گلاب قوی ترین آنتی اکسیدان

7- گلاب ضد التهاب و قرمزی برای پوست دارد. اگر پوستتان دچار آفتاب سوختگی شده استفاده از گلاب مناسب است.

ماسک گلاب ضد آفتاب سوختگی و التهاب

این ماسک فوق العاده قوی و موثر برای آفتاب سوختگی و التهاب می باشد. برای این منظور  ده تا 15 تا برگ گل ریحان یا برگ چای هندی را کوبیده و با نصف لیوان گلاب مخلوط کنید و چند ساعت داخل یخچال قرار دهید. و بعد روی صورتتان اسپری کنید . این اسپری التهاب و آفتاب سوختگی  پوست را بر طرف می کند.

ماسک گلاب ضد آفتاب سوختگی و التهاب
ماسک گلاب ضد آفتاب سوختگی و التهاب

8- کاهش پف چشم : برای این منظور تکه پنبه ای را به گلاب آغشته کنید. آن را به مدت 15 دقیقه روی چشم ها قرار بدید تا پف آن کمتر شود و چشم های خسته استراحت کند.

9- استفاده از گلاب در ماسک:

از گلاب می توان در ترکیب با مواد دیگر (مانند جو پرک) به عنوان ماسک استفاده کرد. این ماسک حس تازگی به پوستتان می دهد.

ماسک خیار و عسل و گلاب شاداب کننده پوست:

 این ماسک خاصیت تسکین دهنده ، آبرسانی و جوان کننده پوست دارد. و برای پوست های حساس خیلی مناسب است.

یک عدد خیار کامل را رنده کرده و آب آن را بگیرید. با سمت ریز رنده، رنده کنید تا آب آن راحت تر گرفته شود. (یک قاشق غذا خوری آب خیار کافی است).  سپس با یک قاشق غذا خوری گلاب و دو تا قاشق غذا خوری عسل میکس کنید. محلول به دست آمده را داخل یک شیشه اسپری کوچیک بریزید. این ماسک را روی پوستمان اسپری کنید. 10 تا 15 دقیقه  اجازه دهید؛ روی پوستتان بماند و بعد بشورید. دقت کنید که این ماسک را در یخچال نگهداری کنید تا خراب نشود.

ماسک خیار و گلاب برای جوانی و شادابی پوست
ماسک خیار و گلاب برای جوانی و شادابی پوست

10-اسپری تنظیم کننده آرایش: اسپری گلاب بعد از آرایش، درخشش مطلوبی به پوست تان می دهد.

11- گلاب برای ناخن ها : پنبه ای را به گلاب آغشته کنید و آن را روی ناخن ها قرار دهید. گلاب ناخن ها را برق می کند.

12- موهای درخشان و ابریشمی: اسپری گلاب موها را ابریشمی و برق می کند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.